fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

 / 

טיפול אישי

girl-3141766_1920

קרה לך שדברת עם מישהו ותוך כדי שיחה לא רק שעלו לך תובנות אלה גם ידעת מה לעשות איתם והרגשת טוב? זאת התחושה שעולה במפגשים.

המפגשים הם מפגשי שייח, מדברים והשינוי קורה תוך כדי. אומרים שבכל אדם יש יותר משהוא יודע. הטיפול האישי מאפשר לו לגלות מה יש בו יותר ואיך זה עוזר לו לצאת מהמצב הקיים ולהתקדם.

נכון שזאת הפשטה של מה שקורה בקליניקה, אך אלה השלבים שעוברים בטיפול. לעיתים עוברים את כל השלבים במפגש אחד. לעיתים יש צורך בכמה מפגשים. כל אחד מתקדם בקצב שנכון לו וזה בסדר גמור. חלק מאתנו למדו לדבר עד גיל שנה, לחלק מאתנו זה לקח שנתיים יותר. זה לא משנה לכם היום כשאתם יכולים לדבר וזה טבעי לכם נכון? הקצב שונה אבל מה שבאמת חשוב זה שהדרך ברורה, והדרך עולה משלבי הטיפול.

טיפול אישי

כפי שתואר מקודם, כל מפגש אורך כשעה ועוסק בבעיה בא בוחרים להתמקד. מספר המפגשים משתנה מאדם לאדם בהתאם לבעיות שעולות ולרצון שלו לפתור אותם. לעיתים אחד, לעיתים יותר, לעיתים באים לפתור בעיה עם הבוס וזה כל מה שרוצים, לעיתים באים לפתור בעיה עם הבוס ואז מגלים שמה שבאמת רוצים זה בטחון עצמי מול בעלי סמכות ולעמוד על דעתך מול אבא.

הכל אפשרי ומאחר והתהליך אישי אפשר להתאים אותו ואת משך הטיפולים במדוייק לרצונות, ליעדים ולסגנון שמתאים לך. אני אוהב את הזמן. זה נותן למטופל אפשרות לחוות את הבעיות ולשים לב איך הוא כבר מתמודד איתם אחרת, זה נותן זמן לשינוי לשקוע במוח, וזאת המטרה, להצליח ליישם לבד בחוץ את מי שבחרנו להיות.

טיפול פריצת דרך

לאלה שאוהבים להתקדם מהר או שבשל נסיבות מסויימות רוצים או צריכים שינוי גדול ועכשיו, יש אפשרות לטיפול פריצת דרך. טיפול זה מבוצע במשך 6 שעות על פני יומיים ברצף ולכן מאפשר גם התקדמות מהירה וגם שינוי רחב.

אם לדוגמא הבעיה היתה מול הבוס, בטיפול פריצת דרך עושים יותר מלפתור את הבעיה, הרי אם שורש הבעיה הוא בטחון עצמי ופותרים את זה, אפשר להביא את השינוי לעוד תחומים נכון? איפה עוד בטחון עצמי יעזור לך?.. מה זה יתן לך בזוגיות או בהורות? איפה שם אתה רוצה את זה?

דבר נוסף שעושים הוא אבחון רחב וטיפול באותו יום. לעיתים קרובות אנשים לא יודעים מה הבעיה, הם יודעים מה התוצר שלה. סביר להניח שלכן הם גם לא פתרו אותה, גם אלוף העולם לא יכול לקלוע למטרה אם הוא לא יודע איפה היא. זה כמו מטופל שבה לקליניקה כי הזוגיות שלו לא טובה.

זוגיות לא טובה זה באמת מה שלא נעים לו אך זה התוצר לא הבעיה. אולי הבעיה בזה שהוא לא משתף בדברים אישיים, אולי הבעיה בזה שהוא לא נמשך אליה, אולי בשל טראומת עבר הוא מפחד מאינטימיות. האבחון הרחב מאפשר למצוא את שורשי הבעיה. אומרים שמרגע שאדם גילה מה הבעיה הוא כבר יכול לפתור אותה לבד.

טיפול טלפוני

כן זה אפשרי, ועשיתי את זה פעמים רבות. לעיתים אין אפשרות להגיע פיזית לקליניקה בשל מרחק. לעיתים הזמן לא מאפשר. היו לי סטודנטים שהתקשרו עם חרדה לפני מבחן, היו לי בני זוג שהתקשרו באמצע מריבה. למקרים אלה ועוד נועד הטיפול הטלפוני, והוא מאפשר מענה טוב ואף טיפול עמוק כשצריך.

שיטת הטיפול פותחה בארה"ב בשנות השבעים והיא הוכיחה את עצמה בהמלך השנים. ארה"ב גדולה וברוב המקרים מטפלים ידועים או נחשקים גרים במרחק שעות וימים מהמטופל. בימים אלה, הרבה לפני עידן האינטרנט והטלפונים החכמים טיפולים רבים בוצעו בשיחת טלפון.

בכל גישה יש יתרונות וחסרונות. מהנסיון שלי, היתרון הגדול הוא הנגישות והמיקוד. לפעמים כשלא עסוקים באיך נראים או מה רואים, הקול ברור יותר. כשעוצמים עיניים קל יותר לשמוע את המחשבות נכון? ככה זה עובד.

שרותים

שתף חבר

כשמחכים לרגע המושלם
 רק  הגיל משתנה