fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
romantic-1934223_1920

הוירוס שהורס לך את הזוגיות

מה הקשר בין פרידה ללחם שיפון? אם יצא לך לחשוב על פרידה או גירושים או שהרגשת קצת לבד בזוגיות אז אולי גם לך יש את הוירוס שהיה לי, ואפשר להחלים ממנו.

מכיוון שאני לא יודע אם מישהו זיהה אותו לפניי, או יש לו שם בספרות, החלטתי לתת לו שם זמני, מנואל גונזלס. אז למה החלטתי לקרוא לוירוס על שם בחור מהיר מחשבה ודיבור עם מבטא מהפנט שהכרתי בשרות הצבאי ואיך זה קשור לבעיה הזוגית שאולי יש לך עכשיו?

בשביל להבין את זה צריך ללכת קצת אחורה בזמן, או הרבה, תלוי מתי חטפת את הוירוס שלך. אני לא יודע מתי חטפתי את שלי אבל אני בהחלט יודע מה קרה כשהוא התפרץ. בשלהי שנות ה 90 עמדתי על מדרגות הרבנות, עם מי שהיתה מושא אהבתי וחשבתי איפה מוכרים רוגעלך.

לא המדרגות הרחבות והיפות של המתחתנים, המדרגות הצרות מהצד בכניסה של המתגרשים. ולא שעניין אותי רוגעלך, הרי מי שבאמת מכיר אותי יודע שאני איש של מלוח, אבל המחשבות תקפו מכל כיוון עד שלא הצלחתי להחזיק מחשבה הגיונית אחת, ואני לא יודע איך זה אצלך אבל כשאני לא חושב בהגיון, הרגליים שלי רועדות, והכל לא יציב, או לפחות מרגיש ככה. אז חשבתי על משהו מתוק וזמין שיכול לעשות לי טוב, רוגעלך.

היום אני יודע שזה היה התפרצות של מנואל גונזלס ושוירוס קטן יכול לפרק אהבה ענקית ושאפשר לחטוף את זה אפילו מדבר תמים כמו לחם שיפון. אבל אז לא ידעתי את כל זה. אז אני יושב באולם גדול, נאחז בשקית רוגעלך עמוסה לעייפה כבשרידי שפיותי ולא מבין. לא מבין. זה כל כך לא אני, איך הגעתי לפה? איך האהבה הגדולה הזאת נגמרה בלב שבור וצרבת מרוגעלך?

מייד אתן פה הדגמה של אופן הפעולה של מנואל גונזלס, חשוב רק לשים לב כי הוא פועל ממש מהר:

הוא: חוזר בסוף יום מקניות, מתנשף, נושא שקיות עמוסות מצרכים.
היא: הבאת לי לחם שיפון?
הוא: חחח הבאתי לחם רגיל, השיפון עלה פי שלוש שיחפשו פראייר אחר.
היא: אבל בקשתי לחם שיפון לא לחם רגיל, מה אני אמורה לאכול עכשיו?

זהו, תמה ההדגמה. אם לא שמת לב מה קרה פה זה בסדר. הרי הדרך שלו להתפשט טמונה ביכולת שלו לא להתגלות. וירוס גונזלס פועל בחשיכה, במחשבות, ויש לו קול מהפנט שנשמע חכם גם כשהוא לא צודק. אז אני אעזור לך לראות מה קרה במחשבות שלהם בזמן שהשיחה הקודמת התקיימה.

הוא: גבר השנה אני, גם עבודה, גם קניות, רק שתעריך כמה אני שווה ואני על הגל.
היא: אני לא מאמינה, הוא לא הביא לי לחם, דבר אחד ביקשתי ממנו.
הוא: עוד פעם היא עושה פרצוף מתלונן, רק נכנסתי הביתה, כלום היא לא מעריכה.
היא: זה לא הלחם, זה שבקשתי במפורש. או שלא אכפת לו ממני או שהוא מתקמצן עליי.
הוא: זה מה שמגיע לי בחיים, פרצוף ותלונות כל פעם שאחזור הביתה?
היא: זה מה שמגיע לי, קמצן שלא אכפת לו ממני?

עכשיו יותר ברור איך הוא עובד נכון? לכן קראתי לו מנואל גונזלס. מהיר, מהפנט וזר! אז איך מזהים מנואל גונזלס ומרוויחים זוגיות טובה? מנואל אולי מתוחכם אך הוא פועל תמיד באותה שיטה מה שהופך אותו לצפוי ולפיכך פגיע וניתן לפרוק כמו שקית חמה של רוגעלך.

1. קורה משהו שלא ציפית לו.
2. מנואל מעלה מחשבה שאם זה קרה אז הוא/היא לא אוהבים אותי או לא חושבים עליי או לא מעריכים אותי או אגואיסטים.
3. מנואל שולח אותך לדמיין את החיים שלך בהנחה שזה אמיתי ומסיים את תפקידו.
4. לך נשארה זכות הבחירה אם לסיים את הזוגיות כבר עכשיו או להרוס אותה בשלבים, כי מי רוצה לחיות ככה.

בקליניקה בטיפול זוגי ולעיתים בבית בהתמודדות עם הזוגיות שלי יוצא לי לא פעם לפרק מנואל גונזלסים ואני עושה את זה בשיטת שני השלבים לפרוק מנואל גונזלס:

ברגע שאני מזהה מחשבה לא טובה על בת הזוג שלי אני חוזר עליה בראש בטון מזלזל, ואז שואל את עצמי בטון שלי איך אני יודע שהמחשבה הזאת לא נכונה. מספיק דוגמה אחת הפוכה כדי להחזיר את מנואל גונזלס לבורא ואת השפיות לזוגיות.

דוגמא:
מחשבה: איזה אגואיסטית.
חוזר עליה בראש בקול מזלזל ומוגזם: איזה אגואיסטית.. נו באמת..
שואל את עצמי איך אתה יודע שזה לא נכון? דוגמא אחת.. כן! אתמול בערב היא הכינה לי.. וזהו. זה כזה פשוט כשתופסים את זה בזמן. מנגד כמו כל וירוס שלא מטפלים בו גדל למימדים של מגיפה ובסוף חוטפים צרבת מרוגעלך.

בלי הפרשנות השלילית על בן הזוג נשאר רק משהו שלא ציפית לו ועם זה הרבה יותר קל להתמודד. מעירים באהבה, משתפים, נותנים דוגמא, כל אחד ומה שעובד לו. זה טיפ חשוב ליום האהבה ובכלל לחיים. זוגיות יכולה להיות לא רק נפלאה, אלה גם מנוע אדיר לסיפוק, צמיחה והגשמה.

לסיום אם קוראים גם לך גונזלס אני מתנצל, שם הוירוס הוא זמני ולא התכוונתי לפגוע באף אחד. לכמה מחבריי הטובים קוראים גונזלס, ולא, לצערי רות גונזלס עדיין לא אחת מהם.

תמשיכו לשתף אותי בבקשות ובעיות דרך האתר או עמוד הפייס. הבקשות שלכם הם ההשראה והכר הפורה למחשבה והעשייה שלי.

יום אהבה שמח אלופים!
שלכם תמיד,
גיל כהן.
NLP לריפוי והעצמה.

שתף חבר

פייסבוק
וואטסאפ
Email

תגובות

פוסטים נבחרים

פוסטים נבחרים

שתף חבר

כשמחכים לרגע המושלם
 רק  הגיל משתנה